امروز : چهارشنبه ۷ آبان ۱۳۹۹       ساعت ۰۵:۴۳:۰۳
فضای سبز شاهین شهر
سازمان سیما ، منظر و فضای سبز شهرداری شاهین شهر

بی گمان حفظ و نگهداری فضای سبز شهر و سپس توسعه آن نیازمند توجهات ویژه ای است که با برنامه ریزی های صحیح، جامع و اصولی و بهره بردن از تمام ابزارها و نیروهای بالقوه می توان به آن دست یافت. زیرا رسیدن به این مهم تنها با ایجاد و توسعه سطح سبز تحقق نمی­یابد بلکه لازم است آخرین نتایج و دستاوردهای تحقیقاتی و تجربی به عنوان پشتیبان عملیات اجرایی، در دستور کار قرار گیرد تا بتوان به یک محیط شهری جذاب و با نشاط دست یافت.

در حال حاضر مساحت کل فضای­ سبز شاهین ­شهر بالغ بر ۳,۰۵۶,۶۰۲ مترمربع و سرانه ­ی خالص فضای سبز برای هر شهروند شاهین ­شهر ۱۶/۶۹ مترمربع می­ باشد. لذا با توجه به شرایط خاص منطقه از نظر عدم وجود فضای سبز  طبیعی  و از سوی دیگر  وجود ذرات معلق خطرناک در هوا باید سرانه ­ی فضای سبز در این منطقه در حد قابل توجهی افزایش یافته و تحت هر شرایط باید با احساس مسئولیت و درایت مسئولین امر و فراهم آوردن بستر مناسب جهت اجرای آن، سرانه فضای سبز مطلوب تامین شود.

در این میان سازمان پارکها و فضای سبز شهرداری  شاهین شهر دارای برنامه های کوتاه مدت و بلندمدتی است که تحقق آنهامی تواند دست آوردهای زیررا به همراه داشته باشد:

۱- توسعه فضاهای سبزشهری و رسیدن به سرانه بیش از ۲۰ متر مربع

۲- توزیع عادلانه فضای سبز شهری در سطح شهر

۳-توسعه فضای سبز حفاظتی به منظور کاهش آلودگی هوا   

۴- شناسایی و مبارزه باآفات و بیمارهای گیاهی

۵- توسعه شبکه های آبیاری تحت فشار به منظوراستفاده بهینه ازمنابع آبهای زیرزمینی

۶- کاهش مصرف آب جهت آبیاری فضای سبز از طرق مختلف

عضویت در خبرنامه ما

اولین نفری باشید که از تخفیفات مطلع می شوید


سال «رونق تولید»گرامی باد